Elder Island

Praga Centrum / Warszawa

15/02 19:00

Elder Island powracają do Polski! Brytyjskie trio grające indie-electronic ponownie zagra dla swoich fanów, tym razem z materiałem z nowej płyty, “Swimming Static”, która ukazała się na rynku 28 maja 2021.
Nowy dziesięcioutworowy album to drugi w historii zespołu krążek, po świetnie przyjętym debiucie z “The Omnitone Collection” z 2019 roku. Jest on połączeniem surrealistycznych brzmień elektroniki, lirycznych brzmień indie, dobrze brzmiącym popem oraz domieszką neo-soul w jego rdzeniu.
Elder Island to wokalistka i wiolonczelistka Katy Sargent, basista Luke Thronton oraz gitarzysta i wirtuoz syntezatora David Havard. Można powiedzieć, że wyrzeźbili swoją przestrzeń na rynku muzycznym. Ich utwory zachwycają na każdym kroku, zarówno jeśli chodzi o melodię, jak i tajemniczość i poetyckość tekstów. Wielki wpływ na ich twórczość miało posiadane doświadczenie w zakresie sztuk pięknych, fotografii i projektowania graficznego. Zadebiutowali w 2014 roku na antenie BBC Radio 6 z piosenkami ze swojej pierwszej EPki, zatytułowanej po prostu “Eder Island”.

MEDIA

Wsparcie ze środków Subwencji Finansowej udzielonej przez PFR S.A.