EMA

Smolna 38 / Warszawa

14/10 20:30

EMA to artystka, która po sukcesach poprzednich płyt „Past Life Martyred Saints” oraz „The Future’s Void” zamknęła się w piwnicy budynku mieszkalnego w Portland w Oregonie, skazując się niejako na artystyczne wygnanie i banicję.

Z dobrowolnego zesłania wróciła z nowym albumem o wdzięcznym tytule „Exile In The Outer Ring”, gdzie opisuje świat niedoboru, ludzi wyrzuconych z hałaśliwych centrów miast przez rosnące koszta życia i stagnację płac. Jej utwory równocześnie przejawiają się niechęcią do rosnących postaw ksenofobicznych, jak i empatią wobec osób wykluczonych oraz wyrzuconych na margines społeczeństwa. W swoich tekstach świetnie oddaje duszną atmosferę współczesnej Ameryki. Stylistyka albumu wymyka się wszelkim ramom i tradycjom stylu „Americana”. Choć album w dużym stopniu jest autorski, to ogromny udział przy jego produkcji miał Jacob Portrait z kultowej supergrupy Unknown Mortal Orchestra. Wspólnymi siłami wyprodukowali płytę, która ukazuje szeroki zakres twórczości EMA, a także jej powrót do artystycznych korzeni muzyczki i songwriterki.

Na jej najnowszym krążku pojawia się zarówno poezja śpiewana („Where the Darkness Began”), jak i szerokie spektrum innych stylów – począwszy od trashu, aż po surowe, akustyczne ballady.

Wsparcie ze środków Subwencji Finansowej udzielonej przez PFR S.A.